Nuotoliniai mokymai – puikus būdas įgyti ir tobulinti savo kvalifikacijas

nuotolinis_mokymasis

Nuotoliniai mokymai yra vis labiau plintantis studijų bei mokymosi būdas. Jis yra ypač patogus žmonėms, norintiems patobulinti ar įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Virtualiosios mokyklos užtikrina individualizuotą mokymą, vietos, tvarkaraščio bei mokymosi stiliaus lankstumą. Pasirinkus šį mokymosi būdą galima sutaupyti laiko ir pinigų, pritaikyti mokymus prie savo darbotvarkės. Nuotolinės studijos suteikia galimybę mokytis patogiu laiku. Virtualiosiose mokyklose mokymasis vyksta ne klasėje, kaip tradicinėje mokykloje, bet namuose ar kitoje vietoje, kurioje yra kompiuteris ir interneto ryšys, todėl toks mokymo tipas itin patogus gyvenantiems nuošaliose vietovėse ar negalintiems atvykti į mokymo įstaigą. Darbdaviams nuotolinis mokymas – tai galimybė lanksčiau organizuoti mokymus ar kvalifikacijos tobulinimo kursus darbo vietoje.

Taip pat nuotolius mokymus renkasi asmenys, kurie negali atvykti į mokymo įstaigą, turi specialių ugdymosi poreikių ar mokymosi sunkumų (lėčiau suvokia naują informaciją, greitai išsiblaško). Klausytojai, padedami lektorių, susirašinėdami internete ar retkarčiais susitikdami, mokosi savarankiškai. Lektoriai prižiūri, kad klausytojas neatsiliktų nuo sudaryto mokymosi plano ir tikrina atliktas užduotis.

Vienas iš nuotolinio mokymosi teikėjų – VšĮ „Žinių kodas”. Interneto puslapyje www.mokymaiPRO.lt galima rasti visą informaciją apie nuotolinius kursus. Čia galima pasirinkti iš daugelio skirtingų mokamų ir nemokamų kursų. Prie kiekvieno kurso yra nurodyta kaina (jei kursas yra mokamas), trukmė, kursą kuruojantis lektorius bei kurso aprašymas. Taigi, klausytojui, belieka tik išsirinkti kursą ir užsiregistruoti. Taip pat šiame tinklapyje suteikiama galimybė klausytojams išreikšti nuomonę apie baigtus kursus.

Informacinės, komunikacinės technologijos sparčiai vystosi, jos tampa prieinamesnės, tad atsiranda naujų nuotolinio mokymosi formų. Nuotolinio mokymosi sistemos efektyvumą ir patogumą pastebėję klausytojai vis dažniau renkasi nuotolinius kursus. Informacinių technologijų pažangos dėka šiuolaikinis mokymasis nebeturi ribų, nes sukurti nuotolinio mokymosi produktai naudojami visame pasaulyje – nesvarbu, kur bebūtum, Airijoje, Norvegijoje, Graikijoje, Ispanijoje ar kitoje pasaulio šalyje.

Parengė Adelė Degimaitė